2132/303
Brødkurv af sølv, oval med gennembrudte sider. H. Guttermann & Søn, 20. årh.s anden halvdel. Vægt 217 g. L. 22 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud