2125/7015
Maske af udskåret patineret træ, dekoreret med rødt, hvidt og sort pigment. Bobo, Burkina Faso. H. 31 cm.
Proveniens: Ex. tysk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag