2125/​7015

Maske af udskåret patineret træ, dekoreret med rødt, hvidt og sort pigment. Bobo, Burkina Faso. H. 31 cm.

Proveniens: Ex. tysk privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

10.000–12.000 kr

Hammerslag