2434/99
Et bordspejl med hjerteformet montering af sølv, gennembrudt med rocailles og kæmninger, skjoldformet kartouche med monogram, det andet af udskåret forgyldt træ. England mm, 19. årh. H. ca. 36 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Spejl af træ repareret flere steder.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag