1722/​699

Marinus Jespersen (d. 1976)

Hans Hartvig Skaarup (f. 1924, d. 1995)

“Karlebo”. Et par pendler af hvidlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. 1970'erne. H. 32,5. Diam. 60. (2)

Stand

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 30. maj 2017

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.150 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK