1248/1064
Ring af 14 kt. guld prydet med gammelsleben diamant, ring af 14 kt. guld prydet med karneol og ring af 14 kt. guld prydet med akvamarin. Vægt 11 gr. Samt forgyldt armbånd og øreskruer og en samling smykker af sølv og sterlingsølv. (16)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Defekter.
Smykker, 28. november 2012
Vurdering
Hammerslag
16 bud