919/261
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Grøn komposition, 1945. Sign. på bagsiden E.J. 45. Olie på lærred. Bemalet på begge sider. 60×70.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 5. marts 2024
Vurdering
Hammerslag