2047/​946

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

Rektangulært bord med spændben af stål, top af hvid laminat og kanter af aluminium. Model B 440. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1988. H. 70,5. L. 180. B. 80.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skjolder.

Moderne kunst og design, 17. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK