2432/​71

Dansk rokoko kommode af forgyldt træ og nøddetræ, front med tre svingne ligeknækkede skuffer, senere underdel og ben. Delvis 18. årh.s midte. H. 87. B. 73. D. 43.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger. Forgyldning og base senere, ca. 1880.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

808896 3.000 DKK