2424/111
Tibetansk tekop, skål på fod samt to smørlamper, graverede med buddhistiske symboler og blomster. 20. årh. H. 7,5–15 cm. Diam. 9–15 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En lampe er skæv. Trækop med revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud