854/159
Svensk fritstående bænk af bemalet træ, sarg udskåret med borter og rosetter, runde kannelerede ben. 19. årh.s begyndelse. L. 144.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Møbler, varia og tæpper, 25. februar 2015
Vurdering
Hammerslag