12119/60
Ingemann Jørgensen (f. København 1921, d. 1982)
“Nordjysk landskab med klitter og klitgård”. Sign. Ingemann J. 72. Betegnet verso “Grørup v. Pirupshvarre - Ingemann J. 72”. Olie på lærred. Lysmål 67×86. Rammemål 86×105.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag