2432/​59

Et sæt på ni skotske stole, heraf tre armstole, af mahogni indlagt med lyst træ i form af tidsler og border, sæder betrukket med brunt skind. 19. årh.s midte. (9)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. En med løst armlæn. To er løse i leddene.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?