2048/​229

Otte kinesiske eksport sølv saltkar med indsatser af blåt glas, fire saltskeer samt fire små peberbøsser. 20. årh.s begyndelse. (16)

Proveniens: Hjembragt af sælgers familie i 1920erne.

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag