2438/913
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
“Weihnachtsteller”. 12 juleplatter af porcelæn 1971–1982. Sign. Bjørn Wiinblad. Udført hos Rosenthal, Tyskland. Diam. 28,5. (12)
Platter intet at bemærke. Otte platter i originale æsker. Alle æsker med slitage.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud