2049/723
Poul Cadovius (f. 1911, d. 2011)
“Royal”. Reolvæg af palisander bestående af LP/bogkasse, en tidskrifthylde, to hylder, to vanger og otte hyldeholdere. Udført hos Cado. LP/bogkasse: H. 42. B. 80. D. 38. Tidsskrifthylde: B. 80. D. 35,5. Hylder: B. 80. D. 22/30. Vanger: H. 157,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre finérafslag.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag