Peter Nicolaisen (f. Ballum 1894, d. Egernsund 1989)
Selvportræt. Sign. P.N. 30 samt med dedikation på bagsiden fra kunstneren til maleren Axel Smith. Olie på plade. 46×37,5.
Mindre ormehuller. Behov for let overfladerensning.