12102/25
Margrethe Clausen (f. Frederiksberg 1901, d. s.st 1985)
“Fiskerleje”. Motiv fra Rågeleje. Sign. MC. Olie på lærred. Lysmål 59×64. Rammemål 65×70.
Krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 14. januar 2021
Vurdering
Hammerslag