2023/767
Dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord af teak med svævende plade, monteret på sekskantede ben, front med seks skuffer i skråtstillede sektioner, bagside med hylder og nedfaldslåge. 1960erne. H. 74. L. 144. B. 74,5.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||