2043/839
Dansk møbeldesign
Justérbar lænestol med stel af eg. Sæde, ryg og armlæn betrukket med brunt farvet skind.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med nogle krakeleringer især på sæde og armlæn.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag