2043/​839

Dansk møbeldesign

Justérbar lænestol med stel af eg. Sæde, ryg og armlæn betrukket med brunt farvet skind.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med nogle krakeleringer især på sæde og armlæn.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK