2116/230
Dansk maler, 19. årh.
Parti fra en sø med græssende hjortevildt blandt gamle træer. Usigneret. Pen på papir monteret på papir. Bladstørrelse 19×30.
N. B. Beskrivelse rettet 12–04-2021.
Papiret er lidt gulnet. Minimale misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag