12142/​29

Håndbygget modelskib af delvist bemalet træ på stand. 20. årh. første halvdel. L. 95 H. 82.

Senere stand.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder støv. Flaget øverst sidder løst. Ene anker med manglende del.

Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag