2148/​576

Paul Kedelv (f. 1917, d. 1990)

“Coquille Fantasia”. Vase af klart glas ilagt rødlilla og hvidt glas. Udført hos Flygfors, Sverige. H. 46,5.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Glaspest i fordybninger. Et mindre afslag på fodrand.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK