1822/23
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med blomster på en stenkarm. Usigneret. Olie på mahogniplade. 26×37.
Krakeleringer. Mindre afskalninger samt let overfladeridse ved nederste kant.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag