12141/170
Albert Petersen (f. Haslev 1875, d. København 1957)
Interiør med kvinde. Sign. Alb. Petersen Paris 1913. Olie på lærred. 74×54. Indrammet.
Ramme har mærker og ridset helt nede i bunden .
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag