2415/​83

Et par engelske Library Chairs af mahogni. Sæder og sider med fletværk. 19. årh.s første halvdel. (2)

Proveniens: Danske Bank.

Dette emne handles i fuldmoms

Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Slidte hynder og armlæn. Senere sæder.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag