2031/301
Kinesisk smykkeskrin af bejdset træ, prydet med plaketter af jade og beslag af messing, front med skuffe og to låger, bag hvilke tre små skuffer. 20. årh.s slutning. H. 24. B. 17. D. 13.
Dele af messingmonting let bøjet. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud