2031/​301

Kinesisk smykkeskrin af bejdset træ, prydet med plaketter af jade og beslag af messing, front med skuffe og to låger, bag hvilke tre små skuffer. 20. årh.s slutning. H. 24. B. 17. D. 13.

Dele af messingmonting let bøjet. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

23 bud

2.000 kr.
1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.