2119/805
Ubekendt design
Sæt på otte havestole af hvidbemalet jern. (8)
Proveniens: Stolene har ifølge rekvirenten stået foran koncertsalen i Tivoli.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, afskaldninger og rust.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud