2443/​107

Kaminur med figur og montering af bronze, stående klassisk kvinde, urkasse af sort marmor. 19. årh.s slutning. H. 56. B. 39. D. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Urværk stemplet V&E 1158. Pendul og to optræksnøgler medfølger. Et hjørne på kassens sorte marmor er knækket af og mangler.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?