2443/​113

Fransk kamingarniture af bronze og hvid marmor, bestående af kaminur med skive af hvid emalje med sorte arabertal og et par to armede kandelabre. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. Kandelabre H. 39. Kaminur H. 34. B. 28. D. 14. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Værket fremstår visuelt pænt og i orden. Værket med trænger til rens. Pendul og optræksnøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?