911/​301

Svensk rokoko bænk af malet træ, front og sider udskåret med rosetter og gennembrudte guirlander, cabriole ben, senere hynde medfølger. 18. årh.s midte. H. 36. L. 186. B. 63.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Senere hynde.

Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag