2104/70
Albert Wang (f. Horsens 1864, d. Hellerup 1930)
Udsigt over fjord med græssende får og sejlskibe i horisonten. Sign. A Wang. Olie på plade. 41,5×79,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag