Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934, )
Kong Georg af Grækenland og Kong Edward VII af England skåler i champagne. Sign. monogram. Olie på malepap. 26×22.
Kongerne Georg og Edward var svogre, idet Kong Edward var gift med Dronning, Alexandra, Kong Georgs søster.
Nogle retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018