2131/​12

Et par franske Charles X kandelabre af forgyldt bronze, hver med fem lysarme. 19. årh.s midte. H. 57. B. 29. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Forgyldning slidt.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag