2131/12
Et par franske Charles X kandelabre af forgyldt bronze, hver med fem lysarme. 19. årh.s midte. H. 57. B. 29. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Forgyldning slidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag