866/816
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
Kvindeportræt med blomster. Sign. med kunstnerens røde stempel. Akvarel på papir. Bladstørrelse 48,5×64.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag