Jean Augustin Franquelin (f. Paris 1798, d. sst. 1839)
Parti fra en gård med en kvinde, der søger husly til sig selv og sit spædbarn for natten. Sign. Franquelin. Olie på lærred. 60×50.
Retoucheringer. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
16 bud