12027/166
Mogens Vantore (f. København 1895, d. Helsinge 1977)
Bondehus. Sign. Vantore. Olie på lærred. 65×86. Indrammet 78×100.
Der er et lille hvidt område nederst på billedet, helt nede ved rammen midtfor til højre. Guldrammen har små skrammer.
Fra
Direkte
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Dette emne er udgået