1511/​1646

Stor tazza af fajance monteret på trefod, dekoreret i farver og guld med fugle på grenværk, rand og trefod med gennembrudt bladværk af forgyldt metal. Regout Maastricht. Holland. 20. årh. Diam. 44,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Løs fra trefodsmonteringen.

Varia, 12. marts 2015

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK