En samling bakker, fade, en isspand m.m. af teak og eg. Udført og stemplet hos Wiggers og Nissen, Denmark. (7)
Bestående af:
Isspand med låg af teak. Indvendigt med plastik og metal. Stemplet Wiggers, Denmark. H. 15,7.
Serveringsbakke med håndtag af teak. Stemplet Wiggers, Denmark. L. 38,5.
Stort ovalt serveringsfad af teak. Stemplet Wiggers, Denmark. L. 60.
Stor cirkulær skål af eg med låg og præget mønster. Stemplet Nissen, Denmark. H. 14,5. Diam. 32,5.
Bølget spækbræt af eg. L. 42.
Lille cirkulær skål af teak. Stemplet Wiggers, Denmark. H. 6.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skærebræt med tydlige ridser.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020