12027/​146

Ottearmet bømisk prismelysekrone med otte svungne arme. Elektrisk. 20. årh.s begyndelse. H. 90. Diam. 65.

Enkelte dekorative smådele mangler. Har været nedpakket siden 1994.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag