12027/146
Ottearmet bømisk prismelysekrone med otte svungne arme. Elektrisk. 20. årh.s begyndelse. H. 90. Diam. 65.
Enkelte dekorative smådele mangler. Har været nedpakket siden 1994.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag