2439/1622
Fereghan tæppe, Persien. Herati gentagelsesmøsnter. 20. årh.s begyndelse. 344×514.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Slidte kanter. Slidte frynser. Jævnt slidt. Pletvis slidt. Partier med synlig grundvæv. Hak i ene ende.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1136262 | ||
849950 |