2439/1621
Dansk Louis XVI lågskål/sukkerskål af sølv, på højt fodstykke, hvælvet låg med riller. Johan Christian Reventlow, København 1797. Vægt 429 g. H. 18 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
899542 (Autobud) | ||
812818 | ||
899542 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.