2118/907
Dansk snedkermester
Et par skamler med stel af bejdset fyrretræ samt fugleøjetræ. Sæde betrukket med rød uld. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud