891/203
Stor gustaviansk sofa af forgyldt træ, udskåret med ornamentik og border, otte runde kannelerede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 105. L. 200. D. 65.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag