2417/75
Kinesisk penselbæger af bambus rigt udskåret med buddhistiske gudeskikkelser. Qing 19. årh. H. 15 cm.
Aldersrelaterede spor, naturlige revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag