2431/​1104

Belle Epoque safir- og diamantvedhæng af platin prydet med ovalslebet facetslebet safir omkranset af talrige old-cut, enkeltslebne- og rosenslebne diamanter. Halskæde af 14 kt. hvidguld medfølger. Vedhæng L. ca. 3 cm. L. 46 cm. (2)

Æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelt overfladiske ridser på safir. Halskæde er af nyere dato.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

175421 4.600 DKK
979442 4.400 DKK