2121/551
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Skrivebord af palisander, frontsarg med fire skuffer. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 73. L. 143. B. 75.
Nøgle medfølger ikke.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og hak. Mindre afslag på ene hjørne af top.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag