2048/270
Germaine Lecler (, fransk maler, 20. årh.s begyndelse)
Ung pige med æbler i en kurv. Sign. Germaine Lecler 1910. Olie på lærred. 65×53.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1340, 2013 nr. 114.
Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag