2144/264
Bertel Thorvaldsen, efter
“Johannes Døberens prædiken”. Relief af bemalet gips, monteret i ramme. 20. årh.s begyndelse. H. 39. L. 78.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag