2144/​264

Bertel Thorvaldsen, efter

“Johannes Døberens prædiken”. Relief af bemalet gips, monteret i ramme. 20. årh.s begyndelse. H. 39. L. 78.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag på ramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag